Hakkımızda

Özel Altona Raksart Bale- Dans-Müzik Merkezi, Nisan 2015 yılında kurulmuştur.

Antakya’da faaliyet göstermekte olan Altona Raksart, dans eğitimi vermeye; resim, enstrüman, bale ve halk oyunları eğitimleriyle sanata katkı sağlamaya  devam etmektedir.

Alanında başarılı eğitim kadrosuyla çalışmalarını yürüten Altona Raksart, sadece küçük yaş gruplarına değil, yetişkin gruplara yönelik açılan kurslarla, Sanat okulumuzda keyifli dakikaların geçirilmesi amaçlanmıştır. Okulumuzda verilen eğitim kurslarındaki en önemli amaç; çocukların ve yetişkin bireylerin müzik, dans ve diğer sanatsal faaliyetlerle yakınlık kurmalarını sağlayarak, sahne kültürlerini arttırmaktır. Amacımız bu süreçte oluşan iç disiplinle birlikte, çocuk ve yetişkin kursiyerlerimizin, yetenekleri doğrultusunda başarılı bir sanat kariyerinin temellerinin atılmasına Altona Raksart ailesi olarak öncü olmaktır.Özellikle küçük çocukların  hayallerini gerçeğe dönüştüren sihirli bir dünyanın kapı aralığı olan bale; özverili ve disiplinli bir çalışma isteyen, renkli, uzun ve zevkli bir süreci kapsamaktadır. Bu süreçte öğrencilerimize hayallerini gerçekleştirmelerinde bir kapı aralayarak onların sanatla tanışmalarına aracı olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

      Altona  Raksart olarak en önemli hedefimiz: Bale, dans, enstrüman, resim, halk oyunları ve diğer branşlarda eğitim alan tüm öğrencilerimizin, iyi bir temel  eğitim almalarının yolunu açarak, onların sanatı bir yaşam biçimine dönüştürmüş, kültürel ve sanatsal etkinliklere katılan, öz güveni gelişmiş, bireyler olmalarına bir ışık olmaktır…
“Sanat güzelliğin ifadesidir…”
Bu ifade söz ile olursa şiir, nağme ile olursa musiki, nakş ile olursa ressamlık, oyma ile olursa heykeltıraşlık, bina ile olursa mimarlık olur.”
                                                                                             M. Kemal Atatürk